Творчість і Бібліотека
Субота, 20.01.2018, 06:06
Логін:
Пароль:
Ми в соціальних мережах
Тепер і в Twitter, приєднуйся!
Партнери
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Новини»Національній історичній бібліотеці України - 75!
Національній історичній бібліотеці України - 75!

Національна історична бібліотека України (НІБУ)  має свою багату і цікаву історію. Книгозбірня почала своє існування 4 вересня 1939 року як Державна історична бібліотека України. В тяжкі повоєнні роки Бібліотека ледве не припинила свою роботу через великі збитки від фашистських окупантів, але в складний для країни час вистояла і відновила свою  плідну діяльність.

І ось у цьому році Національній історичній бібліотеці України – храму  історичної науки виповнилося 75 років! До знаменної події приурочено Всеукраїнську науково-практичну конференцію, що відбулася 2-3 жовтня 2014 р. в стінах книгозбірні.

В день відкриття конференції пролунало багато щирих побажань та привітань з нагоди ювілею Бібліотеки від представників Уряду України, органів місцевого самоврядування, бібліотек, музеїв, наукових інституцій, навчальних закладів, а саме:

  • Міністерства культури України, від імені якого вітала Нікіфоренко Лариса Степанівна – начальник управління регіональної та культурнопросвітницької роботи 
  • Протоіерея Володимира Савельєва – Голови Синодального видавничого відділу Української Православної Церкви
  • Любомира Павловича Михайлини – генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 
  • Маньковської Руслани Вікторівни – заступника голови Національної спілки краєзнавців України та Гончарова Олександра Петровича – Голови правління Київської міської організації Національної спілки краєзнавців України 
  • Комарова Любов Миколаївна привітала працівників культури від імені голови Київської міської профспілки

Привітання лунали від Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та студентів Київського університету ім. Бориса Грінченка,

Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Книжкової палати України, Інституту історії України НАНУ, Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини ім. Олеся Гончара, Національної парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України для дітей, Державної бібліотеки України для юнацтва, Київської Малої академії наук, учнівської молоді та інших організацій.

Співробітники НІБУ отримали від гостей почесні грамоти, нагороди, подяки, відзнаки за наукове сприяння історичній науці та плідну співпрацю.

Пленарне засідання конференції почалося демонстрацією відео-презентації Бібліотеки, її структурних підрозділів, напрямів діяльності, інформаційних ресурсів та послуг, а продовжилося виступами провідних фахівців бібліотечної галузі України, а саме : Смілянець С. І., заступник генерального директора НІБУ з наукової роботи доповіла про створення літопису Національної історичної бібліотеки України; Щербан Р. М., головний бібліотекар Рівненської ОУНБ розповіла про бібліотечне краєзнавство в умовах інформатизації; Ісаєнко О. О., головний бібліограф відділу історичного краєзнавства НІБУ поділився досвідом розробки бібліотечно-культурологічного проекту «Зведений краєзнавчий електронний ресурс «Історія міст і сіл»; Горська Н. О, головний бібліотекар відділу стародрукованих, рідкісних і цінних книг НІБУ в своїй доповіді розкрила  унікальність видань з Центрального історичного музею ім. Т. Шевченка, які є у фонді Національної історичної бібліотеки України.

На секційних засіданнях, які відбулися 3 жовтня обговорювалися питання ролі бібліотек в культурному розвитку України, методичних і практичних аспектів бібліотечної діяльності. Доповідачі підготували цікаві і змістовні виступи про дослідження з історії вітчизняних бібліотек, про видатних діячів бібліотечного руху, нові вимоги до бібліотечної професії в умовах інформаційного суспільства.

Під час роботи конференції для учасників демонструвалися книжково-ілюстративні виставки, підготовлені фахівцями НІБУ, відео-презентації, рекламні матеріали про послуги Бібліотеки.

Конференція, присвячена 75-й річниці з часу заснування НІБУ, яка об’єднала більше 100 спеціалістів бібліотечної галузі, стала майданчиком для професійного спілкування, джерелом нових ідей, місцем, де учасники отримали цінну інформацію, обмінювалися досвідом, обговорили актуальні питання.

Організатори конференції впевнені, що результатом проведеного заходу стане практичний внесок кожного учасника у розвиток бібліотечної справи України.

Марина Сушко,

бібіліограф І категорії

Національної історичної бібліотеки України
Всі зображення до публікації Національній історичній бібліотеці України - 75!
Категорія: Новини | Переглядів: 594 | Додав: anya
Теги: бібліотека, конференція, Національна історична бібліотека Ук | Рейтинг: 5.0/2
avatar