Творчість і Бібліотека
Субота, 20.01.2018, 17:43
Логін:
Пароль:
Ми в соціальних мережах
Тепер і в Twitter, приєднуйся!
Партнери
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Новини»Конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@ в електронному середовищі»
Конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@ в електронному середовищі»
26-28 листопада 2013 р. у м. Києві відбулась Конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@ в електронному середовищі». Конференція проходила за підтримки Міністерства культури України та Програми «Бібліоміст». Співорганізаторами заходу виступили  Національна парламентська бібліотека України, Київський національний університет культури і мистецтв, Державна бібліотека України для юнацтва,   Асоціація «Інформатіо-Консорціум». Партнер - Гете-інститут в Україні. Організаційну та фінансову підтримку Конференції  надали видавничо-книготорговельна компанія «Самміт-Книга» та ін. За даними УБА, у Конференції взяло участь близько 180 фахівців бібліотечно-інформаційної сфери з усієї України.

Перший день, 26 листопада, проходив у приміщенні співорганізаторів заходу – Київському національному університеті культури і мистецтв. Конференцію відкрили вітальними словами начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури М.Г. Височанська, заступник директора програми «Бібліоміст» М. Абдуразакова, голова Правління Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, директор видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-Книга» І.М. Степурін, ректор Київського національного університету культури і мистецтв М.М. Поплавський. Також було зачитано вітальні листи від народного депутата України, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Р.В. Лук`янчук, Міністра культури України Л.М. Новохатько. Після офіціного відкриття, відбулась церемонія нагородження найкращих у бібліотечній справі поточного року. Після невеликого концерту від студентів та викладачів КНУКіМ з доповідями виступили генеральний директор Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії, професор Я.Л. Шрайберг (доповідь «Сучасна бібліотека в електронному інформаційному середовищі») та директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент УБА І.О. Шевченко (доповідь «Роль УБА у розвитку електронного середовища українських бібліотек – Простір співпраці» ).
Також відбулось обговорення та ухвалення нової редакції Кодексу етики бібліотекаря, підготовлену робочою групою на чолі з віце-президентом УБА В.С. Пашковою.
Наступний день, 27 жовтня, був дуже насиченим паралельно відбувалось кілька засідань: «Розбудова УБА: мозковий штурм», «Контент електронного читання, програмні та технічні засоби», «Бібліотека – центр громади»: підсумки громадських обговорень». Секційні засідання проходили у двох корпусах Національної парламентської бібліотеки України. Також відбулось засідання Молодіжної та Студентської секцій УБА у межах «Молодіжного конструктора-2: Корпоративні проекти молодіжних бібліотечних об'єнань» (у приміщенні Американської бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»). На конструкторі обговорювалась робота секцій за рік, що закінчується, будувались плани на наступний рік, розглядались ініціативи молодих бібліотекарів, заплановані корпоративні проекти.
Останній день, 28 листопада, також відзначився паралельними заходами – відбувались засідання Секції університетських бібліотек та Секції працівників медичних бібліотек. Також підбивались підсумки конкурсу буктрейлерів на Фестивалі буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі». Під час Фестивалю відбулось нагородження бібліотек, які створили кращі буктрейлери. Представники ХОВ УБА також отримали нагороду: КЗ «Харківська обласна бібліотека для юнацтва» за організацію та проведення на регіональному рівні Всеукраїнського конкурсу буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі» було нагороджено грамотою. Також обговорювалися здобутки та досягнення журналу «Бібліосвіт» з нагоди 15-річчя видання. У межах Фестивалю, голова Молодіжної секції УБА, провідний бібліотекар науково-методичного відділу ХДНБ ім. В.Г. Короленка Антоніна Анатоліївна Тіщенко, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Марія Петрівна Сахарова, адміністративний координатор виконавчого офісу УБА Вікторія Олегівна Польова розповіли про роботу секції за неповний рік існування, поділились планами, закликали приєднуватись до їхніх лав.
Ось так пройшла Щорічна конференція УБА «Бібліотек@ в електронному середовищі». Учасники вдячні Українській бібліотечній асоціації за інформаційний, цікавий, проведений на високому організаційному рівні захід.

Категорія: Новини | Переглядів: 648 | Додав: nifertiti | Рейтинг: 5.0/1
avatar