Творчість і Бібліотека
Понеділок, 19.02.2018, 11:10
Логін:
Пароль:
Ми в соціальних мережах
Тепер і в Twitter, приєднуйся!
Партнери
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Учасники»Горьківский калейдоскоп - блог Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.М. Горького учасник проекту №4
Горьківский калейдоскоп - блог Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.М. Горького учасник проекту №4
 Горьковский калейдоскоп - блог Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.М. Горького, який преєднався до проекту "Творчість і бібліотека". Блог завжди тримає в курсі подій обласної бібліотеки. Дана стаття розповідає про історію Луганської ОУНБ ім. Горького, а також пропонує контактну інформацію бібліотеки. Відео канал бібліотеки та цікаві ресурси.

Контактна інформація:

Сайт: http://www.library.lg.ua/
Блог: http://gorkovka.blogspot.com    (Є учасником веб проекту "Творчість і Бібліотека" )
Відео канал: http://www.youtube.com/gorkylib


Історія бібліотеки, з офіційного сайту
У кожного з нас є своя історія. І саме минулому ми зобов'язані сьогоденням.

То, якою Ви бачите сьогодні бібліотеку, створювалося роками: проходили дні, перегорталися сторінки, змінювалися люди і їх життя, також як і життя Бібліотеки.
Саме тут Ви можете побачити значущі етапи і кроки розвитку бібліотеки, її рух у часі.

 

Описание: 4.jpg

Народження…

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Горького була заснована в 1897 році як безкоштовна земська народна бібліотека - читальня. У перші роки свого існування бібліотека налічувала всього 2502 видання, комплектувалася не систематично, переважно за рахунок пожертвувань. Не маючи свого приміщення, вона вимушено змінювала свою адресу і лише в 1945 році переїхала в нове приміщення по вул. Леніна, 34, де і знаходилася до 1965 року.

 

Описание: knigi.jpg

Розвиток і формування…

У 1919 році із виникненням Луганського повіту, який входив до складу Донецької губернії, на базі суспільної земської бібліотеки утворюється центральна міська, збільшується її штат, визначаються функції як методичного центру для бібліотек Луганського повіту, яких у той час налічувалося 25. З утвердженням в 1923 році Луганської області бібліотека стає центральною окружною зі штатом 8 чоловік.

 

Становлення…

У 1936 році бібліотеці присвоєно ім'я М. Горького. У 1938 році на базі центральної міської створюється обласна бібліотека, у зв'язку з чим розширюються функції та масштаби її діяльності. Книжковий фонд на цей період складав 125 тис. примірників. У кінці 1965 року для бібліотеки було побудовано нове спеціальне приміщення на вул. Радянській, 78, де вона і знаходиться до цього дня.

Описание: image014.jpg

 

Безпосередня діяльність…

Сьогодні в бібліотеці функціонує 17 відділів і секторів, 4 ресурсно-інформаційних центри. Бібліотека є найбільшим депозитарним сховищем видань краєзнавчого характеру. З метою систематизації та придбання архівів місцевих літераторів і інших відомих діячів наукову і дослідницьку роботу веде сектор історико-літературного архіву, створений при відділі краєзнавчої інформації.
З кінця 90-х років минулого сторіччя бібліотека перейшла на якісно новий рівень обслуговування жителів міста: з 1997 року вона надає читачам вільний доступ до Інтернету, з 2003 року - перейшла на автоматизовану схему бібліотечного обслуговування, з 2008 року бібліотека надає читачам відкритий доступ до активної частини фонду.

Описание: DSC_0429.JPG

Бібліотека має тісні зв'язки з громадськими і державними організаціями та установами, активно співпрацює із донорськими організаціями.

Бере участь у різних конкурсах та програмах:

* у 2001 році стала фіналістом конкурсу «Оригінальний дизайн 2001» і була нагороджена в номінації «Якісний контент» за проект «Інформаційний портрет регіону», який розкриває інформаційну інфраструктуру економічного і соціального потенціалу Луганської області. В даний час проект продовжує активно розвиватися і модернізуватися. (http://www.irp.lg.ua)

* у 2009 році Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Горького була нагороджена дипломом і срібною відзнакою «Визнання року - 2009» як учасник національної програми «Діловій імідж України. Національні досягнення».

Описание: IMG_1956.jpg

Нагороджена:

- почесною грамотою Луганської обласної державної адміністрації і Луганської обласної ради за плідну працю, високий професіоналізм, творчий пошук, вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи на Луганщині;

- дипломом ІІІ-го Книжкового форуму Луганщини «Книга. Інформація. Суспільство» за сприяння реалізації державної політики  у видавничій сфері і активну діяльність у галузі культури;

- почесною грамотою правління обласної організації НСЖУ за довготривалу співпрацю з обласною організацією спілки журналістів України;

- подякою колективу ЛОУНБ ім. М. Горького з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек та за активну участь у рішенні питань соціального захисту населення, тісну і плідну співпрацю з Луганським міським центром зайнятості;

- дипломом за популяризацію фехтування.

  Загальний книжковий фонд бібліотеки ім. М. Горького на 1 січня 2012 року складає 1009710 примірників видань. Впродовж 2011 року бібліотеку відвідали 490 тис. користувачів, видано 786тис. примірників видань. Бібліотека не стоїть на місці. Ми розвиваємось, удосконалюємось, впроваджуємо інноваційні проекти, використовуємо абсолютно нові форми роботи з читачами, розширюємо можливості бібліотеки, укріплюємо зв'язки з громадськістю і багато що інше.

 

На цьому історія нашої бібліотеки не закінчується, і нас чекає ще довгий шлях, який ми пропонуємо пройти разом з нами.

За матеріалами: http://www.library.lg.ua/ukr/about_history.php
Категорія: Учасники | Переглядів: 866 | Додав: biblioteka
Теги: блог луганської бібліотеки, Луганська бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
avatar