Творчість і Бібліотека
Субота, 20.01.2018, 17:55
Логін:
Пароль:
Ми в соціальних мережах
Тепер і в Twitter, приєднуйся!
Партнери
Календар
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Учасники»Веб-спілкування, нетикет . Нетикетка - учасник проекту №1
Веб-спілкування, нетикет . Нетикетка - учасник проекту №1

Безпечний та привітний веб-простір

Є. Кулик, зав. відділу по роботі з електронними ресурсами

ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва»

За 8 років роботи з різними користувачами Інтернету – від початківців до «майстрів» веб-серфінгу – фахівці Державної бібліотеки України для юнацтва дійшли висновку, що на сьогодні важливо не просто надавати доступ до Мережі та електронних ресурсів Бібліотеки, а й навчати відвідувачів ефективно використовувати запропоновані можливості для якісного покращення їх життєвого рівня. Окрім розуміння технічних аспектів роботи в Інтернеті, стратегій пошуку інформації, надзвичайно важливими є питання етики та безпеки, бачення можливих відповідей на які було запропоновано у новій ініціативі Бібліотеки «Безпечний та привітний веб-простір». Проект визнано одним з кращих на конкурсі «Навчально-іноваційна бібліотека» Програми «Бібліоміст».

Необхідність розробки такого проекту підтвердили і результати Всеукраїнського соціологічного дослідження «Веб-спілкування, нетикет: ставлення бібліотекарів та користувачів», проведеного Державною бібліотекою України для юнацтва за підтримки мережі бібліотек для юнацтва та молоді минулого року. Результати дослідження демонструють, що 57,8% респондентів не знають, що таке «нетикет». Учасники анкетування зазначають, що їм доводилось виконувати прохання невідомих осіб в мережі Інтернет. Так, 49,5% опитаних приставали на пропозицію перегляду «цікавого» фото чи відео, 32,2% – відгукувалися на заклики проголосувати в конкурсах.  7,6% молоді поповнювали рахунок через Інтернет на прохання невідомої особи.

Понад 94% учасників опитування впевнені, що необхідно дотримуватися правил етики у віртуальному світі і хотіли б більше дізнатися про нетикет.

Проект «Безпечний і привітний веб-простір» має на меті забезпечити доступ до знань з етики електронного спілкування, сприяти формуванню мережевої культури молоді та зібрати методику популяризації цих знань у бібліотечних та освітніх закладах.

Державна бібліотека України для юнацтва запланувала розробити та провести тренінги з формування мережевої культури (нетикету) для наступних груп користувачів – фахівців (бібліотечні співробітники, працівники закладів освіти), батьків, юнацтва та молоді.

Навчання бібліотечних фахівців передбачає опанування ними 6 тем: «Знайомтеся, нетикет. Поняття нетикету.  Основні категорії та положення нетикету. Порушення нетикету», «Е-мейл етикет», «Нетикет 2.0», «Цитування електронних ресурсів», «Безпека в Інтернеті», «Формування мережевої культури бібліотечними засобами», зв’язаних між собою змістовими складовими.

Основна цільова аудиторія юнацьких бібліотек – особлива категорія нетизян, надзвичайно активна, нестримна, а часом, і нестримана, допитлива, іноді занадто довірлива, і дуже часто має слабко розвинене критичне мислення.Цю категорію користувачів можливостіелектронногоспілкування просто засліплюють,і часто-густо, втрачаючипильність, саме юні нетизянилегко стають жертвами «електроннихмонстрів».Інтернетможе бути чудовимджереломзнань і розваг, засобом для обмінуінформацієюза допомогоюелектронноїпошти, сайтівсоціальних мереж, чатів, інтернет-камер телефонів, якщо учасники електронної комунікації дотримуватимуться правил безпеки та етичних норм, що характерні для цього середовища спілкування.

Під час тренінгів юнацтво та молодь також розглянуть 6 тем: «Ази нетикету», «Е-мейл етикет», «Нетикет 2.0», «Цитування електронних ресурсів», «Безпека в Інтернеті», «Мобільний етикет.

Державну бібліотеку України для юнацтва в реалізації проекту вже підтримали Міністерство культури і туризму України, Пограма «Бібліоміст», Програма „Онляндія – безпека дітей в Інтернеті”, Управління освіти Голосіївського району м. Києва. Бажаючі стати учасниками безкоштовних тренінгів з етикету вже мають змогу записатися до навчальних груп, завітавши до бібліотеки (Просп. 40-річчя Жовтня, 122), або заповнивши катрку учасника за телефоном: (044) 257-86-27.

Усі, хто зацікавився темою нетикету і не має змоги пройти навчання в Державній бібліотеці для юнацтва можуть поспілкуватися з віртуальним волонтером бібліотеки Нетикеткою Безпечною. Потоваришувати з нею можна на сайті бібліотеки http://4uth.gov.ua/netiquette/, в блозі «Веб-спілкування, нетикет» http://netiquette4uth.blogspot.com/ , у соціальних мережах.


 

Категорія: Учасники | Переглядів: 1709 | Додав: biblioteka
Теги: нетикет, безпека в інтернеті, нетикетка | Рейтинг: 5.0/1
avatar