Творчість і Бібліотека
Неділя, 18.03.2018, 08:55
Логін:
Пароль:
Головна сторінка [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Бібліотеки України » Суми і Сумська область » Сумська міська центральна бібліотечна система (Сумська міська центральна бібліотечна система)
Сумська міська центральна бібліотечна система
bibliotekaДата: П`ятниця, 27.06.2014, 14:05 | Повідомлення # 1
Адміністрація проекту
Група: Адміністратори проекту
Повідомлень: 26
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Це 19 бібліотек в різних мікрорайонах міста, що обслуговують щорічно понад 76 тисяч читачів, яким видається понад 1, 5 млн. екземплярів літератури. ЦБС має єдиний універсальний фонд - книги, брошюри, матеріали в загальній кількості понад 900 тисяч екземплярів.
Щорічно бібліотеки ЦБС виписують близько 300 назв газет і журналів України і Росії.
Головною бібліотекою ЦБС є - Центральна міська бібліотека ім.Т.Г.Шевченка.
Організована вона в 1949 році як перша міська бібліотека. З 1969 року знаходиться по вул. Кооперативній, 6.
В квітні 2010 р. бібліотека ім. Т.Шевченка відзначила своє 60-річчя.
Рішення про організацію Сумської міської бібліотеки було прийняте в 1949 р., а в квітні 1950 р. було виділене спеціальне приміщення.
В 1969 р. до 155 - річчя з дня народження Тараса Шевченка бібліотеці було присвоєно ім’я великого Кобзаря і надане нове приміщення по вул. Кооперативній, 6.

В 1973 р. в нашому місті була проведена централізація бібліотек для дорослих в єдину систему і бібліотека ім. Т.Шевченка набула статусу Центральної міської бібліотеки. Цей статус був залишений за нею і після об’єднання в 1997 р. двох бібліотечних централізованих систем для дітей і для дорослих в одну.

Нині Сумська міська центральна бібліотека ім. Т. Шевченка - інформаційний і культурно-досуговий центр нашого міста. Щорічно її читачами є понад 10 тисяч сумчан. Право користуватись бібліотекою надається особам з 12-річного віку. Її фонд складає більше 161 тис. екземплярів книг і періодичних видань. Близько 300 назв газет і журналів бібліотека виписує щорічно.
 
bibliotekaДата: П`ятниця, 27.06.2014, 14:08 | Повідомлення # 2
Адміністрація проекту
Група: Адміністратори проекту
Повідомлень: 26
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Підрозділи МЦБС

Шановні , Читачі. На цій сторінці нашого веб ресурса Ви знайдете інформацію про філії нашої Сумської бібліотечної системи, графік та режим роботи, контактну інформацію.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №1 Сумської міської ЦБС
Бібліотека є значним культурним та інформаційним центром мікрорайону, головний напрямок роботи якого «Сім’я як центр духовності та здорового способу життя”.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека–філія №2 Cумської міської ЦБС
Бібліотека працює по цільовим бібліотечним міні-програмам: міні-програма літнього дозвілля «Літо і книга»; міні-програма по роботі з учнями Сумської спеціальної загальноосвітньої школи «Здоров’я школяра»; цільова комплексна програма «І немає милішого краю на планеті Земля для Сумчан»; цільова міні-програма по роботі з людьми похилого віку «Бібліотека – літнім людям».

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека–філія №3 Cумської міської ЦБС
Бібліотека-філія №3 імені О. Столбіна прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів, одна із перших у системі розпочала працювати за цільовими бібліотечними творчими міні-програмами. Знаходиться бібліотека за адресою: місто Суми вул. Новомістенська б. 23

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №4 Сумської міської ЦБС

Бібліотека-філія №4 - сучасний інформаційний центр району Добровільної м. Суми. Впроваджуючи нові інформаційні технології, використовуючи Інтернет, вона намагається створити умови для повноцінного забезпечення інформацією користувачів. Ми прагнемо задовольнити духовні та освітні потреби жителів району, спрямовуємо свою діяльність на розширення репертуару інформаційних та сервісних послуг. Тут консолідується громадськість з соціальними проблемами і це є дуже важливим для розвитку партнерства. Центр інформаційної підтримки освіти та розвитку духовної культури людини.


Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №5 Сумської міської ЦБС

Бібілотека-філія №5 була і залишається центром культури Лучанського мікрорайону м. Суми і вся її робота направлена на всебічний розвиток, духовне, інтелектуальне становлення особистості.

Багато видатних людей були гостями цієї бібліотеки: сестра А.П.Чехова – Марія Павлівна; племінник письменника – Сергій Михайлович Чехов, який подарував бібліотеці книгу А.П.Чехова «Рассказы для детей»; льотчик – космонавт Герман Степанович Титов, який залишив на згадку бібліотеці фото з автографом.


Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №6 Сумської міської ЦБС

Бібліотека-філія №6 є скарбниця інформації Роменського мікрорайону м. Суми, а вся її робота направлена на всебічний розвиток, духовне, інтелектуальне становлення особистості, максимальне задоволення читацьких запитів, розширення сфери бібліотечних послуг, впровадження ефективних форм і методів популяризації книги.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека–філія №7 Cумської міської ЦБС
Бібліотека-філія №7 більше 20 років працює за направленням військово-патріотичного виховання різних груп користувачів. Бібліотека знаходиться в Кіровському мікрорайоні. Рік заснування – 1974. Фонд бібліотеки становить 51000 примірників. Філія обслуговує 3850 читачів.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека–філія №8 Cумської міської ЦБС
Бібліотека – філія №8 дозвільний центр дитячої творчості «Книга відкриває світ». Розташована в Комсомольському мікрорайоні міста Суми. Заснована в 1969 році як Сумська міська державна бібліотека для дітей №3 у приміщенні колишнього кінотеатру « Жовтень». У 1997 році, в результаті об'єднання дитячих бібліотек та бібліотек для дорослих в одну систему, увійшла в Сумську міську ЦБС як бібліотека-філія №8.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №14 Сумської міської ЦБС

Бібілотека-філія №14 - справжня скарбниця інформації, культури, дозвілля, координаційний та методичний центр 10 мікрорайону міста Суми. Виконує безліч функцій як суспільний інститут - інформаційну, освітню, просвітницьку, дозвілеву та ін. Першочерговим завданням є підвищення авторитету бібліотеки серед населення та створення позитивного іміджу в мікрорайоні, максимально повне й оперативне задоволення інформаційних запитів і потреб користувачів, забезпечення вільного, необмеженого доступу до інформації та збереження її джерел.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №16 Сумської міської ЦБС

Бібліотека – філія №16 є інформаційним, просвітницьким і культурним центром Курського мікрорайону.

Заснована бібліотека в 1977 році.

Обслуговує 4 тис. користувачів різної вікової категорії.

До їх послуг – кращі зразки світової літератури, книги з різних галузей знань: економіки і права, екології, мистецтва, краєзнавства. Повний підбір енциклопедій, довідників і словників, найпопулярніші газети, журнали.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека–філія №17 Cумської міської ЦБС

Організована в 1939 році з ініціативи робочих заводу ім. М. В. Фрунзе з початковим фондом в 3,5 тис. примірників літератури, бібліотека стала однією з найбільших бібліотек міста, головною для всіх профспілкових бібліотек. В 2001 році передана у міську комунальну власність і включена до Сумської міської централізованої бібліотечної системи як бібліотека – філія №17.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №18 Сумської міської ЦБС

Майже півстоліття бібліотека-філія №18 є культурним осередком Курського мікрорайону, центром інформаційної підтримки та духовного збагачення особистості. Вона радо відкриває свої двері новим читачам та із вдячністю нашим постійним відвідувачам.

Комунальний заклад Сумської міської ради - бібліотека-філія №15 Сумської МЦБС

Бібліотека – філія №15 є інформаційним, просвітницьким і культурним центром 9 мікрорайону. Заснована бібліотека в 1989 році і має статус «Бібліотека сімейного читання».

Комунальний заклад Сумської міської ради - бібліотека-філія №11 Сумської МЦБС

Бібліотека-філія №11 є єдиним інформаційним та досуговим центром Басівського мікрорайону. Бібліотека розпочала свою діяльність з 50 років минулого століття. Одним з напрямків роботи філії  є популяризація життя і творчості класиків української літератури. В бібліотеці  відкрито міні-музей народної творчості читачів бібліотеки «Вишиванки і рушники – символи любові та незрадливості». Для дорослого населення мікрорайону в бібліотеці працює клуб читацьких інтересів "Червона калина".

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №12 Сумської міської ЦБС

Бібліотека-філія №12 Сумської міської централізованої бібліотечної системи є найстарішою бібліотекою, яка налічує 100 років. Бібліотека-філія №12, яка знаходиться в селі Піщане,  є доступним культурним закладом для місцевої громади. Це своєрідний довідковий, інформаційний, освітній центр та місце реабілітації соціально незахищених прошарків суспільства, що має упорядкований фонд документів, головним завданням якого є забезпечення потреб користувачів бібліотеки.  Співпрацює з школою, сільською радою, дитячим садочком, громадою села.

Комунальний заклад Сумської міської ради бібліотека-філія №10 Сумської міської ЦБС

Бібліотека-філія №10 є інформаційним, просвітницьким і культурним центром мікрорайону «Тепличний» м. Суми.

Основні функції бібліотеки: інформаційна, освітня, культурно-просвітницька, комунікативна та дозвілева.
Надає інформацію всім категоріям користувачів про діяльність місцевих органів влади. Працює приймальня депутата Сумської міської ради Степченка В.І. – другий четвер кожного місяця.

Відділ комплектування, обробки документів і каталогів Сумської міської ЦБ ім. Т. Г. Шевченка
Відділ здійснює: централізоване комплектування фондів підрозділів ЦБС друкованими виданнями та іншими носіями інформації; методичне керівництво обліку бібліотечних фондів підрозділів ЦБС. Відділ знаходиться в приміщенні Сумської міської центральної бібліогтеки ім. Т.Шевченко.

Відділ читального залу Сумської міської бібліотеки імені Тараса Шевченка
Загальний фонд відділу складає 32,5 тис. екземплярів. Але найбільше багатство відділу – це близько 250 назв газет і журналів України і Росії щорічно. Серед них більше 20 періодичних видань для бізнесменів, економістів, бухгалтерів, більше 20 видань по предметам шкільної програми, 18 назв літературно – художніх журналів.

Абонемент для дорослих Сумської міської бібліотеки ім. Т. Шевченка
Абонемент існує з дня відкриття міської бібліотеки. Відділ спочатку обслуговував і доросле населення і молодь віком від 15 років. З переїздом бібліотеки в 1969 році до нового приміщення по вул. Кооперативній, 6, на базі абонементу створюються 2 відділи: абонемент для дорослих та юнацький відділ абонементу.

Юнацький абонемент Сумської міської бібліотеки ім. Т. Шевченка
Юнацький абонемент Центральної міської бібліотеки був організований в червні 1969 року. До цього це була кафедра обслуговування молоді віком від 15 до 24 років. Читачами відділу є всі бажаючі віком від 12 до 21-річного віку.

Детальніше пр опідрозділи бібліотеки на сайті : http://library-sumy.com/personal/pidrozdily/
 
Форум » Бібліотеки України » Суми і Сумська область » Сумська міська центральна бібліотечна система (Сумська міська центральна бібліотечна система)
Сторінка 1 з 11
Пошук: