Творчість і Бібліотека
Субота, 20.01.2018, 17:52
Логін:
Пароль:
Головна сторінка [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Бібліотеки України » Івано-Франківськ та Івано-Франківська область » Бібліотека -філіал села Тучапи
Бібліотека -філіал села Тучапи
Тучапська бібліотекаДата: Понеділок, 06.12.2010, 13:31 | Повідомлення # 1
Група: Гости

Із розповіді Карпюка Василя Федоровича, я дізналася, що в 1928-1929 роках сільський голова Томащук Степан разом з громадою села розпочали будівництво приміщення Народного дому села Тучапи.Вони звертаються із листом до емігрантів в Канаду і ті, як завжди, дають свої пожертви на загальну народну справу. Будівництво велося виключно громадським способом. Кожен житель села вніс свою часточку праці.Настало довгождане свято для громади села.
При Народному домі була створена бібліотека,якою завідував на громадських засадах томащук Степан Юрович.
Пізніше десь 1937 року бібліотекою також на громадських засадах завідував Проданюк Микола Романович.
При приході радянської влади, бібліотека скоротилась від націоналістичних видань.
В 1951році,коли насильно вивезли село Тучапи, Народний дім розібрали і перевезли в село Рудники. За таких умов бібліотека була ліквідована.
Після повернення депортованих жителів села Тучапи із Миколаївської області, в селі була відновлена Сільська рада, а згодом і бібліотека, яка розміщена у бувшій Європейській хаті, де жила Проданюк Марія Петрівна, якою на той час завідувала Карпюк Ганна Романівна.
В 1966році був збудований новий клуб. У 1967році в приміщенні клубу було відкрито бібліотеку, якою завідувала Мензак Ганна Петрівна. Після виходу на пенцію Ганни Петрівни на її місці працювала Янчук Ольга Василівна. Книжковий фонд на той час налічував 5878 примірників.
В 2005році на посаду зав. бібліотекою в село Тучапи була призначена Карпюк Катерина Василівна 1984року народження.В 2008році закінчила Калуський коледж культури і мистецтва. На той час у фонді бібліотеки налічувалося 5058 примірників книг.
З 2009року завідуючою бібліотеки було призначено Хобзей Катерину Степанівну 1988року народження.На даний час у фонді налічується 5652 примірників книг.
 
Форум » Бібліотеки України » Івано-Франківськ та Івано-Франківська область » Бібліотека -філіал села Тучапи
Сторінка 1 з 11
Пошук: