Творчість і Бібліотека
Субота, 20.01.2018, 17:40
Логін:
Пароль:
Головна сторінка [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Ділимось досвідом » Відео редактори. Програми. Відео ролики » Paint в Windows 7 (Інструкції з роботи в програмі Paint в Windows 7)
Paint в Windows 7
bibliotekaДата: Вівторок, 12.07.2011, 17:19 | Повідомлення # 1
Адміністрація проекту
Група: Адміністратори проекту
Повідомлень: 26
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Операції із створенням, відкриттям і збереженням зображень в графічному редакторові Paint


Щоб виконати дії, про які буде написано нижчим, потрібно натиснути на кнопку Paint в лівому верхньому кутку вікна додатку.

Створення нового зображення

За умовчанням ім'я створюваного файлу – Безіменний. Відразу після запуску Paint його вікно готове до створення нового малюнка. Для створення малюнка потрібно зробити наступне:

1. Натиснути кнопку меню Paint;
2.Вибрати пункт «Створити».

Перше збереження зображення

Закінчивши роботу над малюнком, збережемо створене зображення, давши йому відповідне ім'я і вказавши теку, в якій слід зберегти це зображення. Для цього зробіть наступне:

1. Натисніть на кнопку Paint і виберіть команду «Зберегти» (або скористаємося комбінацією клавіш Ctrl+S);
2. У діалозі, що з'явився, «Зберегти як слід вибрати теку, в яку повинен бути збережений файл. Якщо потрібно зберегти файл в новій теці, то її можна створити безпосередньо з цього діалогу використовуючи контекстне меню або кнопку «Нова тека» на панелі дій. У полі «Тип файлу» потрібно вибрати бажаний формат файлу. За умовчанням це «PNG».
3. У полі «Ім'я файлу» введіть ім'я і натисніть на кнопку «Зберегти». Для відміни збереження потрібно натиснути на кнопку «Відміна».

При подальших збереженнях цього файлу команда «Зберегти» записуватиме змінений файл поверх старого, а щоб зберегти малюнок як новий файл потрібно в меню Paint вибрати команду «Зберегти як», яка відкриє діалогове вікно для збереження нової редакції під іншим ім'ям і, при необхідності, в іншій теці.

Графічний редактор Paint може зберігати зображення в наступних форматах:
Тип файлу Розширення
Монохромний малюнок *.bmp, *.dib
16-кольоровий малюнок *.bmp, *.dib
256-кольоровий малюнок *.bmp, *.dib
24-розрядний малюнок *.bmp, *.dib
JPEG *.jpg, *.jpeg, *.jpe, *.jfif
GIF *.gif
TIFF *.tiff, *.tif
PNG *.png

Відкриття зображення

Замість створення нового малюнка, в програмі Paint можна відкрити що існує і внести до нього зміни. Щоб переглянути або відредагувати малюнок, його потрібно відкрити. Для цього використовується команда «Відкрити». Зробіть наступне:

1. Натисніть на кнопку Paint, а потім виберіть команду «Відкрити» (можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+O).
2. У діалоговому вікні «Відкрити», пересуваючись по дереву каталогів, слід відкрити теку, що містить потрібний файл. За умовчанням в діалоговому вікні будуть виведені всі файли з малюнками. Також при відкритті можна вибрати тип файлів, які потрібно відображати в діалозі відкриття. Доступні розширення: Точковий малюнок, JPEG, GIF, TIFF, PNG, ICO. Якщо ж шуканий файл має інше розширення, то слід вибрати цей тип у випадному списку «Тип файлів» або просто вибрати всі файли *.*. Після того, як потрібне зображення буде знайдено, потрібно його виділити, клацнувши на нім лівою кнопкою миші, що помістить його ім'я в рядок для введення імені файлу і натиснути на кнопку «Відкрити».

Відправка зображення по електронній пошті

Якщо на комп'ютері встановлена і настроєна програма електронної пошти, малюнок можна вкласти в поштове повідомлення і відправити його іншим користувачам по електронній пошті. Для того, щоб відправити малюнок по електронній пошті потрібно виконати наступні дії:

1. Зберегти малюнок, як описувалося вище.
2. Натиснути на кнопку Paint і вибрати команду «Відправити по електронній пошті».
3. У поштовому клієнтові, встановленому за умовчанням, потрібно вказати адресу електронної пошти одержувача, тему листа і ввести який-небудь текст з описом вкладення. Тепер можна відправити повідомлення з вкладеним малюнком.

Використання малюнка як фон робочого столу


За допомогою графічного редактора Paint також можна встановлювати шпалери для робочого столу. Для того, щоб встановити малюнок, який на даний момент відкритий в Paint як фоновий малюнок, – виконаєте наступні дії:

1. Збережете малюнок, як описувалося вищим.
2. Натисніть на кнопку Paint і виберіть команду «Зробити фоновим малюнком робочого столу» і виберіть один з параметрів фону робочого столу.

Доступні параметри:

* Заливка
* Замостити
* По центру

Елементи, використовувані для створення малюнків

Як мовилося вище, у ряді стандартних додатків операційної системи Windows 7 тепер використовується стрічковий інтерфейс. Вибирати елементи для малювання стало набагато простіше. Нижче розглядається кожен з доступних елементів растрового графічного редактора.

Малювання ліній

Для малювання в графічному редакторові Paint можна використовувати різні інструменти. Вид ліній на малюнку визначається вибраним інструментом і параметрами. Далі представлені інструменти для малювання ліній в Paint.

Інструмент «Олівець»

Інструмент «Олівець» paint-02 залишився без змін. Він дозволяє проводити тонкі довільні лінії або криві. Для того, щоб скористатися цим інструментом, виконаємо наступні дії:

1. На вкладці «Головна» в групі «Інструменти» натисніть лівою кнопкою миші на інструменті «Олівець» ;
2. У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який потрібний для малювання лінії і за допомогою покажчика миші проведіть лінію в області малювання.

Щоб малювати кольором 2 (кольором фону), натисніть на праву кнопку миші і утримуйте її під час переміщення покажчика.

Інструмент «Кисть»
Інструмент «Гроно» дозволяє проводити лінії різного вигляду і текстури, подібно до використання різних художніх кистей. За допомогою використання різних кистей, можна зображати довільні і криві лінії різного вигляду. У графічному редакторові Paint операційної системи Windows 7 з'явилося цілих дев'ять різновидів кисті, а саме:

* Звичайна кисть, яку зробили більш згладженою;
* Каліграфічна кисть 1, особливістю цієї кисті є те, що за допомогою її можна малювати з нахилом в 45 градусів вліво;
* Каліграфічна кисть 2, дуже схожа на каліграфічну кисть 1, але відрізняється вона тим, що при використанні цієї кисті виконується нахил в 45 градусів управо;
* Балончик не змінився в порівнянні з попередніми версіями графічного редактора Paint;
* Масляна кисть, за допомогою якої можна малювати товстими штрихами;
* Пастельна кисть при використанні дуже нагадує малювання звичайною крейдою або пастеллю;
*
Маркер використовується для того, щоб можна було закрашувати об'єкти наполовину, тобто можна побачити ті елементи, які розташовуються під шаром маркера;
*
Звичайний олівець імітує роботу олівця з середньою жорсткістю, малюючи тонкі лінії
*
Акварель, нова напівпрозора плавна, постатечно зникаюча кисть.

Для того, щоб використовувати інструмент «Кисть», виконаєте наступне:

1. На вкладці «Головна» натисніть на стрілку поряд з інструментом «Кисть»;
2. Виберіть ту художню кисть, яка потрібна для малювання певних фрагментів;
3. Натисніть на кнопку «Розмір» і виберіть розмір, який визначатиме товщину мазка кисті;
4. У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який потрібний для малювання лінії і за допомогою покажчика миші проведіть лінію в області малювання.

Щоб малювати кольором 2 (кольором фону), натисніть на праву кнопку миші і утримуйте її під час переміщення покажчика

Інструмент «Лінія»

Інструмент «Лінія» paint-04 використовується для побудови прямих ліній. Після активації цього інструменту можна вибирати товщину лінії і її вигляд, для використання цього інструменту робимо наступне:

1.
На вкладці «Головна» перейдіть в групу «Фігури» і з бібліотеки фігур виберіть інструмент «Лінія» .
2.
Натисніть на кнопку «Розмір» і виберіть розмір, що визначає її товщину.
3.
У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який потрібний для малювання лінії і за допомогою покажчика миші проведіть лінію в області малювання.

Щоб малювати кольором 2 (кольором фону), натисніть на праву кнопку миші і утримуйте її під час переміщення покажчика
4.
Для того, щоб змінити стиль лінії, в групі «Фігури» натисніть на кнопку «Контур», а потім виберіть стиль лінії.

Для того, щоб провести горизонтальну або вертикальну лінії, затисніть кнопку SHIFT і проводьте лінію з початковою до кінцевої крапки.

Доступні наступні стилі ліній:
* Без контура;
* Суцільний колір;
* Пастель;
* Маркер;
* Масло;
* Олівець текстури;
* Акварель.

Інструмент «Крива»

Інструмент «Крива» дає можливість малювати всілякі дуги. Принцип використання цього інструменту залишився без змін. Для того, щоб намалювати криву лінію, виконаємо наступні дії:

1.
На вкладці «Головна» перейдіть в групу «Фігури» і з бібліотеки фігур виберіть інструмент «Крива» ;
2.
Натисніть на кнопку «Розмір» і виберіть розмір, що визначає її товщину.
3.
У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який потрібний для малювання лінії і за допомогою покажчика миші проведіть лінію в області малювання.

Щоб малювати кольором 2 (кольором фону), натисніть на праву кнопку миші і утримуйте її під час переміщення покажчика
4.
Після того, як пряма лінія буде проведена, натисніть на області зображення, де потрібно розмістити вигин, і перемістите покажчик миші потрібну сторону для додання дузі потрібного вигину.

Малювання всіляких фігур

За допомогою графічного редактора Paint на своє зображення можна додавати різні фігури. У цій версії графічного редактора поповнена бібліотека фігур. До стандартних еліпсу, прямокутнику, вектору, кривій, многограннику і прямокутнику, що округляє, додалося ще 17 фігур. Серед нових фігур можна відзначити: трикутник рівнобедрений, трикутник прямокутний, ромб, пяті- і шестикутник, стрілки управо, вліво, вгору і вниз, зірка четирех- і п'ятикутна, зірка Давида, прямокутний, круглий і «думаючий» міхури для коміксів, серце і блискавка. Якщо потрібно створити власну фігуру, можна скористатися інструментом «Багатокутник» paint-05 .

paint-06

Для додавання фігури на малюнок зробимо наступні дії:

1.
На вкладці «Головна» перейдіть в групу «Фігури» і з бібліотеки фігур виберіть готову фігуру;
2.
Для того, щоб намалювати фігуру, достатньо тільки перетягнути покажчик миші.

Щоб намалювати фігуру з рівними сторонами, затисніть кнопку SHIFT і перетягніть покажчик миші в потрібному напрямі.
3.
Виділивши фігуру, можна виконати наступні дії:
*
Для того, щоб змінити стиль фігури, в групі «Фігури» натисніть на кнопку «Контур», а потім виберіть стиль лінії.
*
Натисніть на кнопку «Розмір» і виберіть розмір, що визначає її товщину;
*
У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який потрібний для малювання лінії і за допомогою покажчика миші проведіть лінію в області малювання. «Колір 2» є кольором заливки фігури.
*
Для того, щоб змінити стиль фігури, в групі «Фігури» натисніть на кнопку «Контур», а потім виберіть стиль фігури.

Існують сім різновидів заливки:

*
Нет/отсутствует
*
Однотонний
*
Пастель
*
Маркер
*
Масло
*
Олівець
*
Акварель

Інструмент «Напис»

У графічному редакторові Paint можна додавати текст або повідомлення до будь-якого зображення. Для цих цілей призначений інструмент «Напис» paint-08 . Щоб використовувати цей інструмент, виконаєте наступні дії:

1.
На вкладці «Головна» перейдіть в групу «Інструменти» і виберіть інструмент «Напис» paint-08 ;
2.
Перетягнете покажчик миші на ту область малювання, де повинен знаходитися текст;
3.
У групі, що з'явилася, «Інструменти введення тексту», на вкладці «Текст», за допомогою списку, що розкривається, «Сімейство шрифтів» і «Розмір шрифту» можна вибрати шрифт і його розмір. Кнопки «Напівжирний», «Курсив», «Підкреслений» і «Закреслений» відповідають за зображення тексту. У групі «Фон» можна зробити текст прозорим.

image
4.
У групі «Кольору» виберіть «Колір 1», а потім виберіть той колір, який
потрібний для тексту;
5.
У полі, що з'явилося, для введення введіть текст, який потрібно додати.
Вибір і зміна об'єктів

При роботі з графічним редактором Paint може з'явитися необхідність зміни частині зображення або об'єкту. Для цього потрібно виділити частину зображення, після чого внести ті зміни, які необхідно. Можна виконати наступні дії:

*
Змінити розмір об'єкту;
*
Перемістити або скопіювати об'єкт;
*
Повернути об'єкт;
*
Обрізати зображення;
*
Залишити тільки виділений фрагмент.

Інструмент «Виділення»

Інструмент «Виділення» paint-09 призначений для виділення фрагмента малюнка, який може мати довільну форму. Щоб виділити частину зображення для зміни, виконаємо наступні дії:

1.
Намалюйте будь-який об'єкт в області малювання;
2.
Натисніть на стрілку поряд з інструментом «Виділення» на вкладці «Головна» в групі «Зображення»;
3.
Можна виконати одну з наступних дій:
*
Для того, щоб виділити квадратну або прямокутну область на зображенні, можна скористатися командою «Прямокутне виділення» і перетягнути покажчик для виділення частині зображення, з якою вестиметься подальша робота.
*
Для того, щоб виділити область довільної форми на зображенні, можна скористатися командою «Виділення довільній області» і перетягнути покажчик для виділення частині зображення, з якою вестиметься подальша робота.
*
Для того, щоб виділити все зображення, можна скористатися командою «Виділити все» або застосувати комбінацію клавіш Ctrl+A.
*
Для того, щоб виділити все зображення за винятком виділеної в даний момент області, можна скористатися командою «Обернути виділення».
*
Для видалення вибраного об'єкту, можна скористатися командою «Видалити» або натиснути на кнопку Delete.
*
Для того, щоб включити колір фону у виділення, потрібно зняти прапорець з опції «Прозоре виділення». При вставці виділеного об'єкту колір фону буде включений і відображений за вставленим об'єктом.

Інструмент «Обрізка»

За допомогою інструменту «Обрізка» paint-10 можна так обрізати зображення, щоб після виконання дій відображалася тільки виділена частина. За допомогою цього інструменту можна так змінити зображення, що у результаті буде видний тільки виділений об'єкт. Для використання цього інструменту скористаємося наступними діями:

1.
Намалюйте будь-який об'єкт в області малювання;
2.
Виділите об'єкт, який потрібно буде обрізати будь-яким із способів, описаним вище;
3.
На вкладці «Головна» в групі «Зображення» виберіть інструмент «Обрізка».
4.
Для того, щоб зберегти зображення, що обрізає, у вигляді нового файлу, натисніть на кнопку Paint paint-11 і виберіть команду «Зберегти як і збережете малюнок так, як описувалося вищим.

Збереження зображення, що обрізає, у вигляді нового файлу зображення перешкоджає перезапису початкового файлу зображення.

Інструмент «Поворот»

Інструмент «Поворот» paint-12 дає можливість дзеркально відобразити виділений фрагмент або важ малюнок щодо вертикальної або горизонтальної осі, а також повернути його на 90 або 180 градусів. Для того, щоб повернути малюнок зробимо наступне:

1.
Намалюйте будь-який об'єкт в області малювання;
2.
Виділите об'єкт, який потрібно буде обрізати будь-яким із способів, описаним вище;
3.
На вкладці «Головна» в групі «Зображення» натисніть на кнопку «Поворот» і виберіть ту дію, яку потрібно застосувати для виділеного фрагмента.

Інструмент «Змінити розмір»

За допомогою інструменту «Змінити розміру» paint-14 можна змінювати розмір для всього зображення, виділеного об'єкту або фрагмента зображення. Також за допомогою інструменту «Змінити розмір» можна нахилити виділений об'єкт, щоб він відображався під кутом. Причому в новому графічному редакторові Paint з'явилася можливість змінювати розмір зображення не тільки в процентному співвідношенні, але і змінювати розмір повідомлення, указуючи новий розмір в пікселях. Для того, щоб змінити розмір всього зображення, виконаємо наступні дії:

1.
На вкладці «Головна» в групі «Зображення» виберіть інструмент «Змінити розмір»;
2.
У діалоговому вікні, що з'явилося, «Зміну розмірів і нахилу» встановите прапорець на опції «Зберегти пропорції» для того, щоб зберігалися пропорції зображення при зміні його розміру. В тому випадку, якщо цей прапорець встановлений, вам досить вказати тільки ширину малюнка або висоту. Значення в іншому полі області зміни розміру буде встановлено автоматично;
3.
У області «Змінити розмір» краще вибрати параметр «Пікселі» і вказати нову ширину зображення в полі «По горизонталі» або «По вертикалі». Після виконання змін натисніть на кнопку «ОК»

paint-15

Зміна розміру області малювання

У графічному редакторові Paint змінити розмір області малювання можна декількома способами:

*
Щоб збільшити або зменшити розмір області малювання, перетягнете один з маленьких білих квадратів в кутах області малювання до установки потрібного розміру;
*
Щоб змінити розмір області малювання шляхом введення певного значення, натисніть на кнопку Paint, а потім виберіть команду «Властивості» для відкриття діалогового вікна «Властивості зображення». У цьому діалоговому вікні, в полях «Ширина» і «Висота» введіть нові значення ширини і висоти, після чого натисніть на кнопку «ОК».

paint-16

Проглядання зображення

Завдяки новому і інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу графічного редактора Paint операційної системи Windows 7 змінювати масштаб зображень можна набагато простіше, ніж раніше. Поле Масштаб дозволяє змінити масштаб в зображенні. За бажання можна збільшити певну частину зображення або все зображення повністю. І навпаки, якщо зображення дуже велике, його можна зменшити. У графічному редакторові можна виводити лінійку і сітку також просто, як і в попередніх версіях. Для проглядання зображення використовуйте описані нижче команди.

Інструмент «Екранна лупа»

За допомогою інструменту «Екранна лупа» paint-24 в графічному редакторові Paint можна збільшити будь-яку область зображення. Для використання цього інструменту робимо наступне:

1.
На вкладці «Головна» в групі «Інструменти» виберіть інструмент «Екранна лупа»;
2.
Перемістіть лупу і натисніть на ліву кнопку для того, щоб збільшити частину зображення в квадраті.
3.
Щоб назад зменшити масштаб зображення, натисніть на екранну лупу правою кнопкою миші.

Збільшення або зменшення масштабу

Щоб представити зображення в збільшеному або зменшеному вигляді, використовуйте функції збільшення і зменшення. Наприклад, при редагуванні невеликої частини зображення може потрібно збільшити її масштаб. І навпаки, зображення може бути дуже великим і не поміщатися на екрані, тому його доведеться зменшити, щоб переглянути цілком.

У Paint існує декілька різних способів збільшення або зменшення масштабу, які залежать від дій, що виконуються із зображенням.

1.
Щоб збільшити рівень масштабу, на вкладці «Вигляд» в групі «Масштаб» виберіть «Збільшення».
2.
Щоб зменшити рівень масштабу, на вкладці «Вигляд» в групі «Масштаб» виберіть «Зменшення».
3.
Щоб проглянути зображення реального розміру, на вкладці «Вигляд» в групі «Масштаб» виберіть «100%». paint-28

Щоб збільшити або зменшити масштаб зображення, можна скористатися кнопками «Збільшити» або «Зменшити» на повзунку зміни масштабу, розташованому в рядку стану Paint.

paint-25

Лінійка

Лінійка форматування дозволяє швидко і наочно управляти параметрами форматування і отримувати інформацію про них. Для зміни параметрів потрібно перетягнути відповідний індикатор за допомогою миші.

В порівнянні з попередніми версіями покращуваний зовнішній вигляд лінійки, розташованої, як і раніше, у верхній частині вікна редагування.

Для того, щоб відобразити лінійку, на вкладці «Вигляд» в групі «Показати або приховати» встановите прапорець «Лінійка».

Інструмент Лінійка призначений для відображення горизонтальної лінійки у верхній частині області зображення і вертикальної лінійки з лівого боку області зображення. За допомогою лінійки можна проглядати розміри зображення, що може бути корисне при їх зміні.

Відображення рядка стану

Рядок стану (status bar) — це панель в нижній частині вікна, призначена для виведення допоміжної інформації: параметрів зображення, з яким працює користувач, підказок до пунктів меню і т.д. Для включення/відключення рядка перебування на вкладці «Вигляд» в групі «Показати або приховати» встановите прапорець «Рядок стану».
 
Форум » Ділимось досвідом » Відео редактори. Програми. Відео ролики » Paint в Windows 7 (Інструкції з роботи в програмі Paint в Windows 7)
Сторінка 1 з 11
Пошук: